Staubli Grubu Türkiye

1996 yılında STÄUBLI Grubu Türk sanayii’ne daha yakından hizmet vermek için, Staubli Sanayi Makine ve Aksesuarları Ticaret Ltd.Şti. şubesini kurmuştur. Önceleri Tekstil alanında faaliyet göstermeye başlayan, pazarın en büyük tedarikçisi olma özelliğine sahip Stäubli, bugün 40 çalışanı ile İstanbul, Bursa, Denizli ve Gaziantep’teki ofislerinde dünya tekstil sektöründe her geçen gün büyüyen Türk müşterilerine deneyimli teknik kadrosu ile hizmet vermektedir.

2002 yılında gelişen sanayimizin özel ihtiyaçlarına cevap verebilmek için Hızlı Bağlantı Elemanları bölümü faaliyete geçmiştir. Otomotiv, plastik ve imalat sanayiinin ihtiyacı olan özel hızlı bağlantı elemanları, hızlı kalıp değiştiriciler ve aksesuarlarının satış ve pazarlaması yapılmaktadır.

2004 yılında ise Robot bölümü faaliyetlerine başlamıştır. Türk endüstrisinin dünya pazarındaki pay artışı otomasyon ve robotların kullanımını arttırmıştır. Son yıllarda ülkemizde faaliyete geçen robotlara yedek parça, teknik servis, uygulama ve eğitim sağlanmaktadır.

2007 yılında Stäubli grubu bünyesindeki SCS Schönherr GmbH Almanya (halı makinaları üreticisi) Türkiye mümessili olmuştur.

2009 yılında Stäubli grubu bünyesindeki Multi-Contact AG Türkiye mümessili olmuştur. Stäubli grup şirketi olan Multi-Contact elektrik kontaktları ve konnektörleri konusunda önde gelen üreticilerden biridir. Detaylı bilgi için www.multi-contact.com 'a bakınız.

Okumak da:
Şirket Profili (PDF)STÄUBLI GRUBU'NUN İŞ AHLAKI İLKELERİ (PDF)